Sprawdź nas:

ARCHIWUM

  1. pl
  2. en

GALERIA

reżyseria  Przemysław Błaszczak
występują  

 Marie Walker, Anita Szymańska, Katarzyna Stankiewicz

animacje

Adrian Jackowski

 

 

Scenariusz, koncepcja przestrzeni i scenografii, tekst Anita Szymańska, Marie Walker, Martine Vrieling van Tuijl
Reżyseria, prowadzenie projektu, koncepcja oświetlenia:

 Przemysław Błaszczak

Realizacja oświetlenia

Dawid Ilczyszyn

Projekcje wideo Adrian Jackowski

 

program teatralny
pobierz pdf >>

Pobierz

TRAILER

I Come to You River: Ophelia Fractured 

W spektaklu „I Come to You River: Ophelia Fractured” podejmujemy próbę ponownego opowiedzenia historii Ofelii, tym razem głosami współczesnych, młodych kobiet, które szukają odpowiedzi na pytanie o przekaz, jaki dziś płynie z badania tej kultowej postaci. Rzucamy światło na Ofelię, by uległo załamaniu i odsłoniło, co ukryte w jej losie. Obserwujemy, jak pęknięcia na jej wizerunku wypełniają się nową treścią i mówią do nas, o nas. Mówią o miłości i samotności, o depresji, o kobiecie i mężczyźnie, o rodzicach, o systemie, którego częścią, chcąc nie chcąc, jesteśmy.

Oddajemy głos Ofelii, by mogła wreszcie powiedzieć, co myśli, byśmy mogli usłyszeć coś, co, być może, nie zawsze do nas dociera, gdy patrzymy na piękną, ponętną, młodą dziewczynę, unoszącą się pośród kwiatów na powierzchni wody. Może gdzieś 

z oddali usłyszymy pytanie, czy chcemy pozwolić na niekończący się powrót Ofelii, która  będzie musiała wciąż od nowa rozgrywać swój cichy dramat, czy może przyszedł czas na zmianę, zatrzymanie tej rozpędzonej maszyny, na wstrząs, który pozwoli poruszyć u podstaw stary porządek rzeczy. Czy może, jak wskazuje Müller w „HamlecieMaszynie”, potrzebny jest powrót Elektry, która z nożem i trucizną przejdzie przez nasze sypialnie? Oby nie. Obyśmy w głosie Ofelii usłyszeli wołanie człowieka, który błaga o lepszy świat dla nas wszystkich.

Za całokształt spektaklu odpowiada zespół pod kierunkiem Przemysława Błaszczaka.