Sprawdź nas:

ARCHIWUM

  1. pl
  2. en

Halo?

Spektakl Halo? stanowi podsumowanie prawie dwuletniego okresu badań i pracy studyjnej. W przedstawieniu nie używamy ani bogatej scenografii, ani nowych technologii. Sercem i jedynym medium tego teatru jest aktor ze swoimi umiejętnościami. Halo? to pytanie o pamięć, odpowiedzialność za znajomość historii i tworzenie przyszłości.

W spektaklu, inspirowanym książkami Święto wiosny Modrisa Eksteinsa, Wojna umarła, niech żyje wojna Eda Vulliamy’ego, Wojna nie ma w sobie nic z kobiety i Ostatni świadkowie, Swietłany Aleksijewicz 

 Dziennik Wacława Niżyńskiego, śledzimy XX wiek jako nieskończony korowód wojny i przemocy, który dociera do XXI wieku, w ostatnich akordach wojny na Bałkanach, by otworzyć nowe tysiąclecie koszmarem terroryzmu i wojny z nim. Opowieść rozpisana na siedem aktorek stawia sobie za cele zmianę perspektywy, zredefiniowanie tego, co w wojnie męskie i żeńskie, przemieszanie losów i zwyczajowo przypisanych ról. Podjęliśmy próbę „uczynienia” spektaklu rozbitym, popękanym lustrem, w którym odbija się dzisiejsze społeczeństwo.

 

Reżyseria, scenariusz, scenografia, światła, koordynacja projektu

Przemysław Błaszczak 

Dobór i opracowanie muzyki:

 Joanna Kaczmarek, Przemysław Błaszczak, przy współpracy Marty Horyzy  i Damiana Borowca

Przygotowanie wokalne i materiałów muzycznych:

Joanna Kaczmarek, Marta Horyza

Choreografia

Przemysław Błaszczak, Joanna Gruntkowska, przy współpracy Karoliny Brzęk

Konsultacja dramaturgiczna: 

Anna Duda

Występują

Joanna Gruntkowska, Marta Horyza, Joanna Kacperak, Joanna Kaczmarek, Joanna Krawczyk, Monika Niedźwiedzka, Kate Ryan

 

GALERIA

TRAILER

Nagranie i montaż: Marek Hajduk