Sprawdź nas:

ARCHIWUM

  1. pl
  2. en

Aikido jest tradycyjną japońską sztuką walki. Stworzył ją Morihei Ueshiba, nazywany O’Sensei, na podstawie systemów walki wręcz i japońskiej szermierki. To dyscyplina, w której nie uprawia się współzawodnictwa, a trening jest celem samym w sobie. Zajęcia dają możliwość rozwoju każdemu – bez względu na wiek, płeć, warunki fizyczne czy stan zdrowia. W swojej książce „Aikido” Kisshōmaru Ueshiba, syn O’Senseia, pisze:

Aikido to „droga duchowej harmonii”. Jego twórca, Morihei Ueshiba, czerpał z doświadczeń wielu lat badań, poszukiwań i treningów. Aikido jest sztuką jednoczenia się z naturą. Nie istnieje w nim dualizm, walka ani przeciwnik. Jest tylko harmonijne współdziałanie twojego ducha z duchem wszechświata. Techniki aikido to cielesne uzewnętrznienie tej harmonii. Aikido to droga pojednania. To zasada jedności wszystkich istnień wyrażona ruchem ciała.

We wrześniu 2020 roku w ramach programu Studia Kokyu rozpoczęło swoją działalność dojo Na Grobli Aikikai. Zajęcia aikido prowadzi sensei Przemysław Błaszczak 1 dan. Treningi aikido odbywają się w tradycyjnej formie, jednak wieloletnia praktyka prowadzącego w obszarze aikido i treningu fizycznego performera umożliwia inną perspektywę rozumienia i tłumaczenia siebie w działaniu.

Zajęcia adresowane są do osób zainteresowanych sztukami walki z perspektywy performatywnej, a także wszystkich zainteresowanych ruchem i pracą z ciałem oraz treningiem, dającym możliwość regularnej i precyzyjnej pracy nad sobą.

PROWADZĄCY

Przemysław Błaszczak trenuje japońską sztukę walki aikido (aktualnie w stopniu 2 dan) pod okiem senseia Piotra Masztalerza 6 dan od 2005 roku. W 2011 roku pobierał nauki jako uschideshi u shihana Juby Noura 6 dan w Meksyku.

Piotr Masztalerz, shidōin 6 dan, jest głównym instruktorem Wrocław Aikikai. Rozpoczął trening w 1988 roku pod okiem shihana D. Brunnera. W ciągu 1999 roku ćwiczył u shihana Minoru Kanetsuki w Londynie. Przez rok był uchideshi u shihana T. K. Chiby w San Diego w Stanach Zjednoczonych.

KOSZT I ZAPISY

Koszt: 25 PLN (pojedynczy trening), 120 PLN (za miesiąc kalendarzowy), 300 PLN (za 3 miesiące kalendarzowe, obowiązuje przedpłata)

Płatność przelewem na konto.

Kontakt i zapisy: studiokokyu@gmail.com tel. 661 927 323

 

GALERIA

AIKIDO